Przedwczesny wytrysk – pytania i odpowiedzi

1. Czym jest przedwczesny wytrysk?
Przedwczesny wytrysk jest dysfunkcją seksualną z którą zmaga się przeszło 30% mężczyzn na całym świecie. Przyjmuje się, że jest przypadłością z którą częściej zmagają się młodzi mężczyźni. Często mają z nią do czynienia już przy pierwszym stosunku seksualnym, jednak nie jest to regułą. Najogólniej mówiąc zaburzenie to polega na zbyt wczesnej ejakulacji – osiągniętej wcześniej niż mężczyzna zamierzał, tuż na początku penetracji lub w ogóle przed jej rozpoczęciem.

2. Czy przedwczesny wytrysk jest nieuleczalny?
Istnieją różnego rodzaju metody, które mają na celu pomóc nam w uporaniu się z tym zaburzeniem. Nie wszystkie są jednak skuteczne, a precyzując nie każda metoda będzie odpowiednia dla każdego. Warto próbować, bo w większości przypadków nam to nie zaszkodzi, a może okazać się pomocne.

3. Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?
Przyczyn PW może być naprawdę wiele, i mogą mieć różne podłoża. Często problem tkwi w psychice mężczyzny, niestety równie często ma on podłoże zdrowotne. Do najczęściej wymienianych przyczyn należą: zbyt duże wymagania ze strony partnerki, długa przerwa w odbywaniu stosunków płciowych, niesprzyjające warunki wymagające pośpiechu podczas seksu, brak doświadczenia seksualnego, rak lub przerost prostaty, nadciśnienie, cukrzyca, zbyt duża czułość żołędzi prącia, czy problemy z tarczycą.

4. Kiedy wytrysk jest uznawany za przedwczesny?
Przyjmuje się, że stosunek trwający poniżej dwóch minut uznawany jest za zbyt szybki. Jednak często jest to bardziej złożone, związane z oczekiwaniami partnerki. Jeżeli mężczyzna jest w stanie w tak krótkim czasie zadowolić partnerkę to nie ma większych powodów do zmartwień.

5. Czy masturbacje może spowodować/wyleczyć przedwczesny wytrysk?
W obydwu przypadkach odpowiedź jest twierdząca. PW może być spowodowany zbyt częstą masturbacją, ale również istnieje technika związana z masturbacją, która ma na celu wyeliminowanie problemu przedwczesnego wytrysku.

6. Czy partnerka może pomóc przy PW?
Tak, istnieją ćwiczenia na przedwczesny wytrysk, które wymagają pomocy partnerki. Może się to okazać dość przyjemne dla obojga partnerów, chociażby z tego względu warto je wypróbować.

7. Czy mam problem z PW nawet jeżeli dochodzę podczas penetracji?
Możesz mieć taki problem, jeżeli dochodzisz tuż na początku penetracji, bądź poniżej umownej granicy dwóch minut.

8. Czy PW ma związek z wiekiem?
Nie, z przedwczesnym wytryskiem mogą zmagać się mężczyźni w każdym wieku. Chociaż częściej z problemem tym zmagają się młodzi mężczyźni, którzy dopiero zaczynają współżycie seksualne.

9. Skąd mogę wiedzieć, że to PW?
Jeżeli masz problem nie tylko z długością trwania stosunku, ale też z brakiem kontroli nad wytryskiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie przedwczesny wytrysk jest Twoim problemem.

10. Czy niektóre farmakologiczne środki na PW mogą być szkodliwe?
Tak, zdarza się, że leki które mają przede wszystkim pomóc również szkodzą. Warto zainteresować się składem preparatu zanim zdecydujemy się na jego zakup. Należy również zwracać uwagę na takie składniki leku, które już kiedyś wywołały u nas reakcję alergiczną. Na rynku istnieją również środki w których skład wchodzą same naturalne składniki, to właśnie one mogą się okazać najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *